
RKHBS was vijfde geëindigd in eerste klasse C en zvv Zaandijk tweede in eerste klasse D. Dus vol vertrouwen wachtten de Zaandijksen hun tegenstander op. Het werd inderdaad wachten op de Zuid-Limburgsen. Ze hadden pech met hun bus. Een uur later begon de wedstrijd.
Tegen de harde wind in de eerste helft kon Zaandijk, dat twee basisspelers miste, weinig tot goed spel komen. Regelmatig bleef de bal achter op het middenveld hangen. Er was ook snel balverlies tegen de fysiek sterke vrouwen van RKHBS. Maar heel gevaarlijk werd RKHBS ook niet. Zaandijk leek met een goede pass achter de verdediging tot een kans te komen, maar Amber Tania was sneller dan de bal die door de wind bleef hangen onder haar voet. De tweede helft halen met 0-0 was het devies. Maar vlak voor rust maakte de altijd felle Damla Burak een onnodige overtreding op de achterlijn: penalty 0-1.
De tweede helft was de harde wind mee niet echt een voordeel. RKHBS kon door de voorsprong met met veel spelers achter de bal blijven en verdedigde goed. Het hardwerkende Zaandijk kwam niet tot grote kansen. In de laatste minuut kwam Lisa Klinkenberg sterk naar voren, tikte de bal vrij, maar werd met een hard blok de weg versperd. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Toen niet. Naderhand bekeek hij de VAR-beelden – de actie was opgenomen – en zag hij in dat de bal op de stip had gemoeten.
De uitschakeling voelde zuur. Desalniettemin was de stemming niet slecht. In de derde helft zit vaak iedereen toch weer gezellig bij elkaar. De Zaandijksen kunnen trots terugkijken op hun eerste seizoen in de eerste klasse en aan de hoofdklasse is de ploeg nog niet toe. Er werd veel gescoord en veel speelsters verbeterden zich. “Nu vakantie en de conditie een beetje op peil houden” is de tip van verslaggever Rob Kooijman.
Eerder al toonde trainer Peter Tania zich verheugd. “Als promovendus de nacompetitie richting hoofdklasse weten te bereiken! Zowel de 3e periode als 2e plaats in de competitie heeft ons daar toegang voor gegeven! Ik ben zeer trots op het hele team en begeleiding!”