Alkmaar/Zaanstreek- Voetbalclub AZ weet wat het wil en is een stapje verder met vrouwenvoetbal en gaat VV Alkmaar financieel steunen. Onlangs zocht de eredivisionist de samenwerking met VV Alkmaar om het vrouwenvoetbal in Alkmaar een impuls te geven. Volgens Robert Eenhoorn, directeur algemene zaken van AZ wordt vv Alkmaar financieel gesteund. De zaken worden momenteel goed onderzocht en AZ wil geen overhaaste beslissingen nemen.
Robert Eenhoorn was zondagochtend te gast bij het tv-programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. Daarin werd gesproken over AZ en het vrouwenvoetbal. In januari verklaarde Eenhoorn op de nieuwjaarsreceptie van AZ dat de club onderzocht of het wilde terugkeren in het vrouwenvoetbal. Volgens Eenhoorn hebben beide clubs uit Alkmaar goede contacten met elkaar.
Vrouwenvoetbalclub VV Alkmaar bestaat sinds 2017 speelt met alleen vrouwenvoetbal op het complex aan de Robonsbosweg in Alkmaar samen met AFC`34. Het hoogste elftal speelt in de Pure Energie eredivisie voor vrouwen. Mogelijk volgt een samenwerkingsverband tussen VV Alkmaar en AZ en kan het ook zijn dat VV Alkmaar op den duur in AZ opgaat. ,,We zijn aan het kijken op welke manier we het vrouwenvoetbal dichter naar ons toe kunnen trekken. Ik denk dat we er nog wel een jaar de tijd voor nemen, maar we gaan wel VV Alkmaar financieel steunen. Die club zal in elk geval financieel gezond zijn volgend jaar’’, aldus Robert Eenhoorn in gesprek met ESPN. ,,In dat jaar zullen we proberen dichter op VV Alkmaar te kruipen. Dat gaat in heel goede harmonie met die club.’’
Of de club op termijn met vrouwenvoetbal in Zaanstad gaat spelen blijft gissen. In Alkmaar hebben AFC`34 en vv Alkmaar een capaciteitsprobleem en zijn er te weinig velden voor wedstrijden en trainingen. Foto: az.nl