Zaanstad – Na een voorbereiding waarin de bekerwedstrijden de basis vormden was het vandaag de grote vraag welk team de juiste vorm en samenstelling kon tonen op de eerste competitiedag. Wie de resultaten nakijkt zal zien dat er aan scoringsdrift geen gebrek is. Tegelijkertijd weet de liefhebber dan dat er verdedigend nog het een en ander bij te schaven valt.
In de tweede klasse kreeg FC Zaandam de pen op de neus op sportpark Hoornseveld. FC Aalsmeer wist overtuigend met 0-4 te winnen. In de derde klasse wist ZCFC weliswaar de eer te redden, maar met 1-6 op eigen veld van DEM (zat) verliezen doet toch pijn. In de vierde klasse zijn de overige zaterdagteams terug te vinden. Fortuna Wormerveer zaterdag 1 wist met liefst 9-0 De Meteoor te verslaan. Daarmee zijn de Gladoren de eerste Zaanse koploper.
De voorsprong is echter minder groot dan je zou verwachten. Ook de concurrentie schoot namelijk met scherp. Zo versloeg TOB sv Rood Wit Zaanstad in eigen huis met maar liefst 1-8, RCZ verloor met dezelfde cijfers van SDOB en deed de Volewijckers tegen/met zvv Zaanlandia aan klantenbinding getuige de 7-4 winst voor de Amsterdammers.
De Zaanse derby tussen Sporting Krommenie en vv Jisp eindigde in een 2-0 winst voor de roodwit gestreepte ploeg. Debutant WSV 1930 deed van zich spreken door Westzaan met 5-1 te verslaan. Voor cvv Blauw Wit W viel weinig eer te behalen tegen het bezoekende OFC zaterdag 1. De Oostzaners gingen met een 2-5 winst in de tas terug naar het Twiske.
Programma week 39: zaterdag 2 oktober 2021
14:00 SDOB – cvv Blauw Wit W
14:00 vvv Westzaan (zat)- RCZ (zat)
14:00 zvv Zaanlandia – s.v. Fortuna Wormerveer (zat)
14:30 vv Jisp- ASC De Volewijckers
14:30 de Meteoor- SV Rood-Wit Zaanstad
14:30 OFC (zat)- Sporting Krommenie(zat)
14:30 TOB – WSV 1930 (zat)