Wormerveer- Vroeg of laat kom je de bus van de oud papier ploeg van Fortuna Wormerveer ongetwijfeld tegen. Dit keer moest de bus op de Esdoornlaan geleegd worden dus reed Leo Kersten de bus achteruit om zo dicht mogelijk tot de container te rijden. Dit met medewerking van Gerrit Best die met wat aanwijzingen ook nog eens de veiligheid kon waarborgen. En zo zal de container aan het eind van de week ongetwijfeld voor een groot deel weer gevuld zijn met oud papier en karton.
Het gezellige en goedlachse duo is belangrijk voor de club en ze hadden nog even tijd voor een praatje ook. Op de vraag tot hoe laat ze vandaag moesten werken antwoordde Gerrit: “Nou in principe tot 15 uur maar als ik met mensen zoals jij een praatje maak dan wordt het al gauw 17 uur”. En daar heeft Gerrit gelijk in want ze hebben een strak schema. Hij heeft al aardig wat op zijn geweten binnen de club en dat geldt voor Leo iets minder, maar niet minder belangrijk. Op de vraag of ze zelf vroeger ook goed konden voetballen antwoord Gerrit:” Het hoogtepunt van mijn carrière was een keer een reserve rol bij WFC 2, ik mocht op de bank plaatsnemen. Hoger dan dat ben ik nooit gekomen.”
De oud papier ophalers maken deel uit van de grote schare vrijwilligers van de werkersploeg bij Fortuna Wormerveer. Dick Kuijper is een van de grondleggers van de oud papier ploeg bij Fortuna in Wormerveer. Ongeveer 20 personen rijden met een vast rooster meerdere dagen in de week met de herkenbare Fortuna oud papierploeg busjes rond om oud papier op te halen. Dit veelal bij bedrijven of andere vaste adressen in de Zaanstreek. Deze ladingen worden dan weer geleegd bij de papier containers aan de provincialeweg. Het ophalen van oud papier is door de jaren heen echt uitgegroeid tot een grote en belangrijke inkomsten bron voor Fortuna Wormerveer.